Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Zespół wspierania rozwoju małego dziecka i jego rodziny

Diagnoza

Zajmujemy się udzielaniem pomocy dzieciom w wieku 0-7 roku życia. Prowadzimy diagnozę psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną i rehabilitacyjną  na terenie Poradni, a także, w przypadku dzieci ze znaczną niepełnosprawnością, w miejscu zamieszkania.

Diagnoza obejmuje następujące problemy:

  • opóźnienia i zaburzenia rozwojowe (rozwój poznawczy, rozwój mowy, rozwój ruchowy),
  • trudności emocjonalne i społeczne,
  • niepełnosprawności dzieci i młodzieży:
  • niesłyszących, słabosłyszących,
  • niewiadomych, słabowidzących,
  • niepełnosprawnych ruchowo, w tym z afazją,
  • niepełnosprawnością  intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym,
  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
  • z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Prowadzimy:

  • terapię logopedyczną,
  • terapię integracji sensorycznej,
  • indywidualne zajęcia edukacyjne  dla rodziców kształtujecie i  wpierające  /umiejętności wychowawcze,
  • grupowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci- metodą Ruchu Rozwijającego,
  • przygotowanie  rodziców do podejmowania decyzji związanych z edukacją dziecka (odroczenie lub przyspieszenie realizacji obowiązku szkolnego, wczesne wspomaganie rozwoju,  kształcenie specjalne),
  • porady indywidualne - spotkania z rodzicami dzieci objętych wczesnym wspomaganiem.

Profilaktyka

W zakresie profilaktyki prowadzimy w placówkach przedszkolnych:

  • warsztaty i prelekcje dla rodziców,
  • dyżur wychowawczy - indywidualne spotkania dla rodziców.

Wspomaganie przedszkoli i placówek

Wspomagamy przedszkola poprzez:

  • konsultacje i porady dla nauczycieli, psychologów, logopedów i innych  specjalistów – wizyty w placówkach,
  • obserwacje diagnostyczne funkcjonowania dziecka w grupie przedszkolnej,
  • mediacje  w sytuacjach konfliktowych.

Skład zespołu:

  1. Alina Baron-Matuszczyk
  2. Justyna Durczok
  3. Barbara Głąb
  4. Józefa Gielnik
  5. Patrycja Jokiel
  6. Michalina Kowol
  7. Magdalena Lipska
  8. Zuzanna Nowak-Szeja
  9. Katarzyna Pytlarczyk
  10. Katarzyna Solis
  11. Sabina Smuda
  12. Aleksandra Szuścik
  13. Justyna Wojaczek

 

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny